Sláva, nazdar výletu!

V úterý 28. května žáci 1. i 2. stupně v doprovodu svých pedagogů vyrazili směr Brno do VIDA! science centra. V tomto zábavním vědeckém parku se nachází desítky interaktivních exponátů rozdělených do čtyř tematických celků: Planeta, Civilizace, Člověk, Mikrosvět. Naši výletníci mohli na obrovské ploše objevovat, jak funguje svět kolem nás. Mohli si třeba odpálit vodíkovou raketu, stát se hvězdou zpravodajství o počasí, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení, rozpoutat tornádo nebo přijít na kloub záhadě Bermudského trojúhelníku. Školní výlet se po všech stránkách vydařil. V brněnském centru děti i dospělí vyzkoušeli spoustu zajímavých atrakcí a dozvěděli se mnoho nového. Cestou zpět si v nákupní zóně v Třebíči přišli na své i milovníci nakupování, a nakonec všichni dorazili v pořádku zpět domů. Tak zase za rok!